TATTOO
Návod k ošetření
- Ochrannou folii nebo náplast sejměte po příchodu domů, poté omyjte chladnou vodou a mýdlem, nejlépe antibakteriálním Protex, Bactrosan, Ariosept, nebo dětskými vlhčenými ubrousky.
- TETOVÁNÍ NAMAZAT JEN ZLEHKA A I DALŠÍ DNY PLATÍ PRAVIDLO - MÉNĚ ZNAMENÁ VÍCE !
- Lze použít tyto krémy : PANTHENOL, BEPANTHEN, KALCIOVÁ MAST, dezinfekční INDULONA, BETADINE, INFADOLAN, NIVEA či dětské pleťové mléko. NEPOUŽÍVAT mast FRAMYKOIN !!!
- Proti potu, prachu a různým nečistotám doporučujeme čistit tetované místo vlhčenými dětskými ubrousky.
- Nenoste těsný oděv, nechte tetování dýchat.
- První týden se vyhýbejte přílišnému namáčení, před sprchováním tetování namažte.
- První měsíc se vyhýbejte slunci.
- Vytvořený strup neškrábejte ani nestrhávejte, případné svědění odstraníte potřením ALPOU.
- Během hojení neužívejte ŽÁDNÁ ANTIBIOTIKA. Doporučujeme užívat vitamíny.
- Hojení probíhá okolo 10 – 14 dnů, strup nechte volně odpadnout a šupinatou kůži stále mažte až do vytvoření nové kůže.
- Při nedodržení dostatečné hygieny může dojít k zánětu kůže.
- V případě zánětu dezinfikovat pomocí např. Betadine roztok nebo Septonex...
- V letních měsících je dobré tetování promazávat opalovacím krémem s UV faktorem. Zabráníte tak stárnutí kůže, při kterém může tetování blednout.
- Případné reklamace při dodržení návodu k ošetření, je samozřejmostí.
PIERCING
Návod k ošetření
- Jedině každodenní péče je předpokladem správného a rychlého zahojení.
- Každý piercing je důležité čistit alespoň 2x denně. Všechny piercingy během hojení produkují tkáňovitý výtok(lymfu), který je lepkavý a zasychá do krust, jež se tvoří u krajů piercingu a na šperku. Krusty mohou poškodit hojící se ránu a zavléci do ní nečistoty, proto nepodceňujte čištění a alespoň 2x denně piercing čistěte!
- K tomu použijte nejlépe ANTIBAKTERIÁLN Í MÝDLO ( Protex, Radox), nebo slaný roztok .
- Po vyčištění je nutné mírně promáznout kůži kolem piercingu, nejlépe TEATREE OILem (olej z čajovníku –běžně v lékárnách ), Nebudete-li mazat bude kůže po vyčištění suchá a vzniknou na kůži kolem piercingu mikroprasklinky do kterých může vniknout nečistota a piercing se zanítí.
- Doporučuju přikládat na piercing 1x za den až dva, teplý pytlík heřmánkového čaje - působí protizánětlivě...Výborná je i konopná mast (nejlépe doma vyrobená, ta z obchodu je slabota )
- Piercing jazyka se čistí po každém jídle, či cigaretě. Vypláchnutím ustní vodou nebo zubní pastou. Otok jazyka zmírníte častým vyplachováním studenou vodou nebo ledovou drtí. Doporučuji vyplachovat studeným heřmánkovým čajem!
- -Během 6 - 8 týdnů se kolem šperku vytváří epitelová vrstva, která může být snadno poškozena, proto neotáčejte šperkem bez předchozího namáčení v teplé vodě, čímž dojde k povolení a roztažení kůže. Poté lze šperkem opatrně otáčet.
- Během procesu hojení není vhodné navštěvovat saunu, solárium, bazén, přírodní koupaliště, prašné prostředí a podobně.
- Pokud se i tak v ráně objeví zánět, použijte mast Betadine nebo Bepanthen. Nejhorší je šperk v této fázi odstranit, neboť málo kdy, či zcela vyjímečně je šperk příčinou vleklého hojení.
- V případě infekce nebo přetrvávající bolesti navštivte náš salon nebo zavolejte a doporučím Vám jak postupovat při komplikacích!
